Grįžtate į Lietuvą praleisti gražiausių metų švenčių, o gal ir ilgesnių atostogų žiemą? Ką nuveikti ir pamatyti, kad prisiminimai liktų ne tik apie prie stalo sėdinčius gimines? Išvykos po lankytinas vietas Lietuvoje! Ar visada apie jas pagalvojate, o gal net nežinote vietovių, kurias galite pamatyti?

Anykščių rajonas:
1. Apžvalgos aikštelė Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčio bokšte. Aukščiausia dvibokštė neogotikinė bažnyčia Lietuvoje (79 m). Apžvalgos aikštelė įrengta bažnyčio bokšte 33 metrų aukštyje.
2. Medžių lajų takas. Takas vingiuoja apie 300 metrų. Apžvelgsite žiemišką Anykščių šilelį, Šventosios vingius bei netoli aplankysite netoli esantį Puntuko akmenį.
3. Slidinėjimas Kalitos kalnu. Pagrindinės slidinėjimo trasos ilgis – 250 m, aukščio skirtumas – 40 m. Veikia kelios įvairaus sudėtingumo trasos. Vaikams ir naujokams padės instruktorius.
4. Rubikių apžvalgos bokštas. Bokštas stovi Bijeikiuose Anykščių regioniniame parke. Jo aukštis 15 metrų.
Prienų rajonas:
5. Balbieriškio atodanga. Atodanga yra Nemuno slėnio kairiajame šlaite, Žydaviškio kaime, šalia kelio Alytus – Prienai. Pagrindinė atodangos dalis 1700 m ilgio ir 40 m aukščio.
6. Škėvonių atodanga. Dešiniajame Nemuno krante, šalia kelio Birštonas – Prienai, daugiau nei 500 metrų besitęsianti atodanga.
7. Aukščiausias Lietuvos medis. Apie 160 metų amžiaus, 49 m aukščio maumedis Degsnės miške. Medį rasite išsukę iš kelio Prienai – Alytus tarp Prienų ir Balbieriškio pasukus į žvyruotą miško kelią ir pavažiavę 3 km.
Kauno rajonas:
8. Kalniškių konglomeratų atodanga. Geologinis gamtos paveldo objektas Samylų seniūnijoje ties Žiegždriais, Kauno marių kairiajame krante. Tai 8 m aukščio ir 400 m ilgio šlaitas.
9. Kadagių slėnio takas. Botaninis draustinis šalia Arlaviškių kaimo. Pažintinis gamtos takas tęsiasi 1,3 km. Take įrengtos apžvalgos aikštelės.
Jurbarko rajonas:
10. Seredžiaus piliakalnis. Ant Palemono kalno dar 13 a. pabaigoje stovėjo Pieštvės pilis. Piliakalnį iš pietų supa Nemuno slėnis, o iš šiaurės vakarų- Pieštvės upelis. Nuo kalno visais metų laikais atsiveria puikūs vaizdai.
11. Raudonės pilis. Pilis pastatyta ant stataus Nemuno šlaito. Raudonų plytų pastatas matomas iš toli. Šalia pilies dar 16 a. pradėtas veisti parkas. Per jį driekiasi mažalapių liepų ir paprastųjų eglių alėjos.
12. Panemunės pilis. Pilis stovi šalia kelio Kaunas – Jurbarkas, ant Nemuno kranto. Panemunės pilis( statybos pradžia 1604 m.) nebuvo krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška to meto feodalo pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais.
Ignalinos rajonas:
13. Ginučių – Ladakalnio archeologinis kompleksas. Ladakalnis( arba Ledakalnis) yra tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime. Tai 176 m. aukščio kalnas, nuo kurio matosi net 6 ežerai. Netoli Ladakalnio rasite ir Ginučių – dviejų piliakalnių kompleksą.
14. Šiliniškių apžvalgos aikštelė. Telekomunikacijų bendrovės bokštas ir 30 metrų aukštyje įrengta aikštelė stovi šalia kelio Ginučiai – Kirdeikiai( apie 2 km nuo Ginučių). Nuostabūs vaizdai iš bokšto atsiveria visais metų laikais.
15. Lietuvos žiemos sporto centras.4 kalnų slidinėjimo trasos su keltuvais( viena iš jų skirta vaikams ir pradedantiesiems). Galimybė išsinuomoti pačiūžas ir čiuožinėti ant greta esančio ežero, taip pat leistis guminėmis rogėmis specialia joms skirta trasa.

comments are closed .