Šiltasis metų sezonas ateina į Lietuvą. Dauguma norime ištrūkti iš miesto, pabūti gamtoje ar aplankyti senai matytas, o gal ir atrasti naujas vietoves. Taigi susitariame su šeima ar pasiskambiname draugams, sulaukiame savaitgalio, pasirenkame kelionės muziką , sėdame į automobilį ir mes jau kelyje.

Maršrutas Kaunas-Jurbarkas

Vienas iš gražiausių lietuviškų maršrutų, tai Panemunės kelias. Startuojame Kauno senamiestyje ir keliaujame Raudondvario kryptimi.

Raudondvaris

Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos, 9 km. nuo Kauno Jurbarko kryptimi. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – XVII a. antrosios pusės pilis–rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusia oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį.

Kulautuva

2 km nuo kelio į Jurbarką nutolęs, dešiniajame Nemuno krante, pušų slėnyje įsikūręs Kulautuvos miestelis- tarpukariu buvo garsus kurortas. Miesteliui žavesio suteikia ne tik pušynas, bet ir paplūdimys, prieplauka, dviračių takas.

Vilkija

Šalia Nemuno įsikūręs savitas kalvų miestelis( 80-90 m virš jūros lygio). Mieste stovi neogotikinė Vilkijos Šv.Jurgio bažnyčia( 1908 m). Daug turistų aplanko A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų.
Miestelyje taip pat yra vienintelis Lietuvoje motorinis keltas per Nemuną. O pavadinimas ,,Vilkija,, atsirado tada, kai žmonės, gyvenantys kitoje Nemuno pusėje, girdėdavo toje vietoje, kur dabar yra Vilkijos apylinkės, staugiančias vilkų gaujas.

Seredžius

Gražiausi vaizdai atsiveria nuo piliakalnio, dar vadinamo Palemono kalnu. Čia buvo garsi senovės lietuvių šventvietė, vėliau stovėjo Pieštvės pilis, pirmą kartą paminėta 1293 m.

Veliuona

Ant dviejų terasų- viršutinės vadinama Antkalne ir apatinės vadinama Pakalne įsikūręs miestelis.
Mūrinė bažnyčia pastatyta 1644 m, 19 amžiaus pradžios dvaro sodyba, Vytauto paminklas jo 600 mirimo metinėms paminėti.

Raudonė

Aplankykite garsiąją Raudonės pilį( XVI a.) su dideliu parku pasivaikščiojimams.

Panemunės pilis

Tarp geriausių Europos pilių-viešbučių ir mūsiškė Panemunės pilis!
Britų dienraščio ,,The Independent“ paskelbtame 9 objektų sąraše.
Šalia Prancūzijos, Ispanijos, Šveicarijos, Italijos, Čekijos ir Lietuvos istorijos dalis.
Nuo XVII amžiaus pilis stūkso dešiniajame Nemuno krante šalia kelio Kaunas-Jurbarkas.
Viešbutis atidarytas 2014m, o nakvynės kaina mažiausia tarp visų nominantų. Nuo 70 eurų.

Iš pietų pusės, link Nemuno, prie pilies glaudžiasi parkas, pradėtas formuoti dar XVII a. pradžioje, panaudojus jau buvusį sodą ir tvenkinius su malūnais. XVIII a. antrojoje pusėje suformuotas tam laikotarpiui būdingas peizažinio tipo parkas. Jame, užtvenkus upelį, sukurta nauja tvenkinių sistema, supilti kalneliai, pastatytos pavėsinės, įrengtas vadinamasis žvėrynas – aptvaras danieliams.

Parke stovėjusioje oranžerijoje auginti atvežtiniai, egzotiški augalai.

Gerų emocijų bei sėkmingos kelionės su Greenstreet.lt!

comments are closed .