Šiltasis metų sezonas ateina į Lietuvą. Dauguma norime ištrūkti iš miesto, pabūti gamtoje ar aplankyti senai matytas, o gal ir atrasti naujas vietoves. Taigi susitariame su šeima ar pasiskambiname draugams, sulaukiame savaitgalio, pasirenkame kelionės muziką, sėdame į automobilį ir mes jau kelyje.

Maršrutas: Rumšiškės-Kruonis-Stakliškės-Punia

Nuo Kauno ar Vilniaus greitkeliu atvykstame iki Rumšiškių miestelio.

Rumšiškės

Vietovė garsėja Lietuvos liaudies buities muziejumi. Tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio objektas Lietuvoje (atidarytas 1974 m). 175 ha plote rasite apie 100 liaudies architektūros paminklų bei galėsite susipažindinti patys ar supažindinti savo atžalas su Lietuvos regionų istorija.

Kruonis

Nuo Rumšiškių, pasukę Kapitoniškių kryptimi, važiuojame iki Kruonio, kuriame įrengta vienintelė hidroakumuliacinė elektrinė Baltijos šalyse. Vandens vaga iš elektrinės ties Strėvos upės žiotimis įteka į Kauno marias. Elektrinėje organizuojamos ekskursijos( į jas reikia registruotis iš anksto). O jei pageidaujate pamatyti tvenkinius jungiančius vandens transportavimo vamzdžius, pravažiavę Dovainonis sukite link Lašinių kaimo. Lašiniuose teks leistis nuo kalno prastu keliu, tad šioje vietoje patartina keliauti pėščiomis.

Stakliškės

129-uoju keliu toliau važiuojame pietų kryptimi link Alytaus. Už Jiezno sukame kairėn į kelią link Aukštadvario. Stakliškių miestelyje rasite lietuviško midaus daryklą.

Ar kada pagalvojote, koks alkoholinis gėrimas yra seniausias pasaulyje? Kokį gėrimą vadina šiaurės Europos vynu, gaminamu iš vandens ir medaus? Tai midus. Čia svečiams organizuojamos ekskursijos bei degustacijos, žinoma, jei tą dieną nevairuojate!

Punia

Keleiviams pasivaišinus su linksma vasariška daina grižtame į 129 kelią vedantį link Alytaus. Tris kilometrus į vakarus nuo kelio nutolusi bei dešiniajame Nemuno krante įsikūrusi Punios gyvenvietė. Nemuno ir Punelės santakoje stūkso vienas didžiausių šalyje Punios piliakalnis (arba Margio, Margirio kalnas; medinės XIII–XIV a. pilies ir XV–XVIII a. karališkojo dvaro pastatų vieta), apylinkėse plyti garsusis Punios šilas (kitame Nemuno krante yra Kunigaikščių alėja).

Punia, vienas iš ankstyvųjų Lietuvos didžiosios kunigaikštystės miestų. Manoma, kad čia stovėjusi Pilėnų pilis, kurią 1336 metais užpuolė kryžiuočiai ir vietos gyventojai, vadovaujami kunigaikščio Margirio, ne pasidavė, bet susidegino.

Kelionė po Lietuva: pirma dalis – čia

Gerų emocijų bei sėkmingos kelionės su Greenstreet.lt!

comments are closed .