Sunkiai dirbote ir taupėte visus metus? Pagaliau atėjo laikas išsvajotoms atostogoms! Galbūt grįžote iš užsienio ir atostogas praleisite Lietuvoje, o gal keliausite Viduržemio jūros pakrante. Kad ir kur bepasuktumėte, tikrai nėra būtina švaistyti savo nelengvai uždirbtų pinigų. Tad atskleisime Jums, kaip sutaupyti perkant lėktuvo bilietus, užsakant apgyvendinimo paslaugas, automobilio nuomą ar ieškant skanios vakarienės keliaujant.

Skrydis.

 1. Tinkamas laikas. Skrydžių kainos gali skirtis priklausomai nuo mėnesio, dienos ar net kelionės valandos. Palyginkite bilietų kainas greta esančiomis dienomis ar valandomis ir esant galimybei pakoreguokite savo kelionės laiką. Venkite savaitgalių, tai gali stipriai padidinti bilieto kainą. Jei įmanoma, rinkitės skrydį viduryje savaitės. Palyginkite skrydį nuo trečiadienio iki trečiadienio, su skrydžiu nuo penktadienio iki penktadienio. 
 1. Tikslas. Prieš kelionę nesatę numatę būtinybės aplankyti vieną ar kitą šalį? Kai kurios bilietų paieškos sistemos suteiks Jums galimybę pamatyti visus skrydžius iš Jūsų pasirinkto oro uosto pradedant nuo pigiausio. ,,Paieškos visur,, arba ,,Search everywhere,, variantas.
 2. Ne sezonas. Turbūt visi suprantame, kad per Kalėdas keliauti bus brangiau. Tačiau jei renkatės atostogas šiltuoju periodu, turėkite omenyje, kad pvz.: rugsėjį, kai dar daugumoje Europos kurortų nuostabus oras, kainos bus mažesnės, nes vaikai jau bus pradėję eiti į mokyklas.
 3. Netiesioginis skrydis. Jei pinigai svarbiau, nei laikas, paieškokite skrydžių su persėdimu. Kartais kainos skirtumas gali maloniai nustebinti.
 4. Parkavimo aikštelė oro uoste. Jei planuojate palikti automobilį oro uoste atostogų laikui, užsisakykite paslaugą iš anksto. Aikštelės kaina užsakant tą pačią dieną gali būti brangesnė.
 5. Šalia esantis oro uostas. Peržiūrėkite skrydžių į gretimus oro uostus bilietų kainas. Galbūt teks pavažiuoti kiek toliau, bet kainos skirtumas padengs laiko nuostolius.
 6. Bagažas. Nepatirkite papildomų išlaidų už bagažo viršsvorį. Įvertinkite rankinio bagažo galimybes bei rūbų svorį, kuriuos geriau vilkėti, nei dėti į lagaminą. Pasverkite bagažą namuose, kad išvengtumėte siurprizų oro uoste ir jaustumėtės ramesni.

Automobilio nuoma.

 1. Išankstinė rezervacija. Kaip ir skrydžiai ar viešbučiai , taip ir automobilių nuomos kainos gali augti artėjant rezervacijos datai. Ypatingai tai aktualu per Kalėdas, Velykas ar vasaros sezono metu.
 2. Paimkite automobilį mieste. Nuomojamo automobilio pasiėmimas oro uoste gali būti patogiausias variantas, tačiau dažnu atveju, tai Jums kainuos papildomus pinigus. Įvertinkite galimybes nuvykti iki automobilių nuomos punkto mieste oro uosto traukiniu ar autobusu.
 3. Nufotografuokite ir pažymėkite pažeidimus. Užfiksuokite visus esančius pažeidimus iki išvažiuojant iš automobilių nuomos punkto. Grįžus nereikės įrodinėti, kad tai ne jūsų kaltė ir nepatirsite nuostolių.

Apgyvendinimas.

 1. Privatus sektorius. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo svetainės, siūlančios išsinuomoti kambarį, butą ar namą su baseinu iš žmonių. Jei pavargote nuo viešbučių tinklų, tai bus nauja ir draugiška Jūsų piniginei patirtis.
 2. Nakvynės rezervacija. Žinokite savo maršrutą ir nakvynės vietas. Tai leis išvengti situacijų, kai atvykę į naują miestą vėlai vakare, turėsite tenkintis prastu viešbučiu už milžinišką kainą.

Laikas kelionėje.

 1. Programėlės. Išmanusis telefonas gali tapti Jūsų kelionės bičiuliu taupančiu laiką ir pinigus. Naudokite programėles telefoniniams pokalbiams, ieškant maršrutų, bilietų į muziejus ar restorano su puikiomis rekomendacijomis.
 2. Valgykite kaip vietinis. Venkite pagrindinių turistų susibūrimo vietų. Ieškokite autentiškų kavinių ar restoranėlių. Vietiniai produktai bus pigesni už importuotus ir žinoma suteiks dar neatrastų skonių. Rytais nepalikite viešbučio be švediško stalo pusryčių, o per pietus retkarčiais užsukite ir į prekybos centrus.

 

 

 

comments are closed .