Reikalingas automobilis sekančiai jūsų kelionei? Mašinos nuoma gali suteikti jums laisvę ir lankstumą keliaujant, o pasiekti kai kurias nuošalesnes vietas, tai apskritai galbūt vienintelis įmanomas būdas. Tačiau lygiai taip pat automobilio nuoma gali ir sugadinti jūsų kelionę. Trumpai apžvelgsime į ką atkreipti dėmesį skaitant nuomos sutartį, siekiant sutaupyti ir išvengti galimų problemų nuomojant automobilį.

Transporto priemonės pasirinkimas.
Kruopščiai apgalvokite kokios transporto priemonės jums reikia. Jei keliausite su vaikais ar didesne kompanija, galbūt norėsite didelio sedano ar visureigio. Jei tiesiog ieškote kaip sutaupyti nuomojant automobilį, rezervuokite mažiausią galimą modelį su ekonomišku varikliu. Neapsirikite: kartais net didesnio automobilio variklis gali būti ekonomiškesnis už kompaktinės klasės mašinos variklį. Nemokate vairuoti automobilio su mechanine pavarų dėže? Būtinai atkreipkite dėmesį ir rezervacijos formoje užfiksuokite automatinės pavarų dėžės pasirinkimą. Daugelyje šalių, mechaninė pavarų dėžė yra norma- taigi skaitykite automobilio aprašymą prieš užsakant. Taip pat įsitikinkite, kad automobilių nuomos kompanija galės jums pasiūlyti tokius priedus kaip automobilinę vaikų kėdutę, GPS navigaciją ar slidžių laikiklius.

Automobilio užsakymas.
Beveik visame pasaulyje tikrai rasite pagrindinių tarptautinių automobilių nuomos agentūrų. Tačiau priklausomai nuo to, kur jūs keliausite, vietinės kompanijos gali pasiūlyti geresnes kainas bei papildomas lankstesnes sąlygas. Žinoma, prieš užsakydami, būtinai paskaitykite atsiliepimus apie vietinę įmonę bei jos teikiamų paslaugų kokybę.
Pasižvalgykite po pagrindines informaciją keliaujantiems kaupiančias svetaines( pavyzdžiui, Expedia, Priceline, Kayak), kad sužinotumėte atitinkamos šalies galimas nuomos kainas. Tačiau taip pat aplankykite automobilių nuomos kompanijų tinklalapius- kartais jie siūlo išskirtines nuolaidas.

Norėdami sumažinti kainą pasiklauskite apie nuolaidas dažnų skrydžių ar kreditinių kortelių programose, kurioms galbūt priklausote. Jos dažnai turi pasiūlymų ir nuomojantiems automobilį. Jei dirbate kompanijoje, kuri dažnai nuomojasi automobilius, pasitikrinkite ar jūsų įmonė neturi specialių kainų automobilių nuomos agentūroje.

Supraskite ką užsakėte.
Jei užsakote automobilį internetu, atidžiai perskaitykite nuostatas ir sąlygas prieš rezervuodami. Užsakydami paslaugą telefonu, pasiklauskite nuomos agento apie galimus apribojimus. Būkite tikri, kad supratote užsakymo sąlygas. Ar nenumatytos baudos už vėlavimą atiduoti automobilį( jei numatytos, tai kokios)? Ar yra papildomų vairuotojų mokestis ir ar jų vardai turi būti įtraukti į sutartį? Ar jūsų 20 metų sūnus pakankamai suaugęs, kad galėtų vairuoti nuomojamą automobilį? Tai labai svarbu dėl numatytos atsakomybės.

Jei keliausite toliau, pasiteiraukite apie geografinius apribojimus.
Norėdami automobilį atiduoti kitame mieste, sužinokite papildomus mokesčius. Dažnai jie būna pakankamai dideli.
Kai automobilį pasiimsite oro uoste, būtinai klientų aptarnavimo atstovui suteikite informaciją apie savo skrydžio numerį bei numatomą atvykimo laiką. Tai padės jums, jei skrydis būtų atidėtas.

Tikroji automobilio nuomos kaina.
Būkite atidūs: kaina, kurią matote reklamoje, gali stipriai skirtis dėl mokesčių, oro uosto priemokų, papildomų vairuotojų, draudimo, paėmimo-atidavimo laiko. Tad sąskaita gali būti daugiau nei dvigubai didesnė, nei tikėjotės.
Taip pat reklamoje matoma kaina gali būti taikoma tik ne sezono metu.
Pastaruoju metu, didieji rezervacijų puslapiai tapo skaidresni pažymėdami automobilių nuomos kainas ir visas galimas jūsų išlaidas parodo jau užsakymo proceso pradžioje.
Kaip ir aviakompanijos, pagrindinės automobilių nuomos kompanijos pradėjo naudoti kainų pokyčio politiką pagal esamą automobilių pokytį. Tad kaina, kurią matote šiandien, gali skirtis kitą dieną. Nebent užsisakėte automobilį išsyk.

Automobilio pasiėmimas.
Atidžiai apžiūrėkite automobilio būklę prieš išvykdami. Patikrinkite ar visi žibintai, posūkio signalai veikia tinkamai. Informuokite nuomos kompanijos atstovą pamatę bet kokius defektus.
Jei sutartyje numatytas kilometražo ribojimas- užfiksuokite odometro parodymus.
Susipažinkite su automobilio veikimu prieš išvykdami. Išsiaiškinkite kaip jungiasi žibintai, priekinio stiklo valytuvai, posūkio signalas. Nors tai gali atrodyti akivaizdu, bet įsiminkite ir automobilio markę, modelį, spalvą, tai padės, jei paliksite mašiną didelėje parkavimo aikštelėje pilnoje kitų automobilių.

Automobilio grąžinimas.
Nepamirškite papildyti automobilio degalų bako. Daugeliu atveju jums tektų mokėti papildomus mokesčius už kuro trūkumą.
Pavėlavimas grąžinant automobilį jums gali nemažai kainuoti. Dauguma nuomos kompanijų suteikia 30 minučių toleranciją, bet vėluojant daugiau, gali tekti mokėti už papildomą parą.
Prieš palikdami automobilį, patikrinkite ar nepalikote jokių asmeninių daiktų. Nepamirškite atidaryti bagažinę! Žmonės dažniausiai palieka mobiliuosius telefonus, akinius nuo saulės ar skėčius.
Įsitikinkite, kad nuomos kompanijos atstovas apžiūrėjo grąžintą automobilį jums matant ir esant pažeidimams kartu juos užfiksavote.

comments are closed .